Виробництво екструдованих кормів і прикормок для риб

КОРМА ДЛЯ РИБИ

Виготовленням кормів для риб ТМ «Златоморьє» займається українська компанія «Сільвер Фуд», яка заснована в 1998 році.

Основною діяльністю компанії є переробка рибопродуктів, а також виробництво збалансованих рибних кормів і прикормок для риболовлі.

Кормова продукція розрахована як на промислове, так і на декоративне вирощування риб. Щоб забезпечити оптимальне харчування риб на всіх її життєвих етапах, компанія випускає корми різної форми і розміру. Це можуть бути:

  • Середні гранули,
  • Великі гранули,
  • Пелети,
  • Таблетки,
  • Pulverized feed (для мальків).

Успішне розведення риби залежить від правильного вибору виду вирощуваної риби. Практика показала, що найбільш продуктивним є розведення таких її сімейств і видів:

  1. Сом. Найбільш перспективний вид — великий і швидко зростаючий африканський сом. Щільність його посадки може досягати 300 кг на метр кубічний. При цьому йому досить забезпечити лише правильне харчування і теплу температуру водойми.
  2. Коропові. У прісноводному рибництві це сімейство риб займає лідируюче положення (близько 70%). Сімейство коропових може культивуватися як самостійно, так і з іншими видами риб, в тому числі і з хижаками (сом, щука, судак). Крім того, коропові риби невибагливі до умов середовища, всеїдні і швидко ростуть.
  3. Осетрові. Їх м’ясо високо цінується, тому вони мають важливе промислове значення. Ще більш цінним продуктом є їх знаменита чорна ікра. Незважаючи на те, що оптимальна температура росту осетра становить 18-25°С, його промислове розведення поступово поширюється по всьому світу.
  4. Лососеві. Мабуть, для розведення найпопулярнішим видом є форель. Її культивують більш ніж в 115 країнах світу. Це обумовлено високою ціною готового продукту і можливістю отримувати велику кількість риби з відносно невеликої площі водойм.
  5. Цихліди. У природних умовах це сімейство мешкає переважно в теплих водах Африки, де налічується понад 900 видів його представників. Завдяки яскравому забарвленню вони широко використовуються для декоративного вирощування. До того ж, акваріумістів цихліди приваблюють не тільки зовнішнім виглядом – ці риби вважаються «кмітливими», так як здатні впізнавати господаря і демонструють цікаву соціальну поведінку.

Але і для промислового вирощування це сімейство представляє великий інтерес. Дуже цінується м’ясо тиляпії, яке при високому вмісті білка містить мало жиру і не має міжм’язових дрібних кісточок. При цьому тиляпії можуть досягати значних розмірів і важити до 5 кг, а про їх невибагливість до умов утримання навіть ходять легенди.

Займаючись вирощуванням цих видів риби можна досягти високої економічної ефективності підприємства, але за умови підбору оптимального режиму їх харчування.

Компанія ПП «Сільвер Фуд» випускає корми, спеціально розроблені для окремих сімейств риби:

  • Сомові,
  • Коропові,
  • Осетрові,
  • Форелеві,
  • Корм для промислового розведення тиляпій (для акваріумних цихлід розроблений особливий корм).

Часто для промислового вирощування застосовується:

  • Універсальний корм у вигляді пелет.

Є  можливість вибирати необхідний розмір пелетного корму (2 мм, 3 мм і 5 мм), а також в нього може бути доданий спеціальний вітамінно-мінеральний комплекс.

Корм для акваріумних риб

Сучасні дослідження в області психології довели, що спостереження за акваріумними рибами допомагає зняти напругу, створює позитивні емоції та створює спокійну атмосферу. Не випадково відкриті декоративні ставки з рибами створювали ще в Стародавньому Єгипті.

Для акваріумних риб компанія пропонує:

  • Основний корм для всіх видів акваріумних риб (у вигляді великих гранул);
  • Основний корм для всіх видів акваріумних риб (у вигляді середніх гранул);
  • Корм для цихлід;
  • Корм для золотих рибок.

А для малюків, з огляду на можливості їх травної системи, компанія розробила спеціальний пилоподібний корм «Bebi fish».

Корм для Карпа Кої

Останнім часом стала зростати популярність вирощування декоративної риби в невеликих водоймах. Найбільш придатними для цієї мети виявилися коропи кої.

Відомо, що в Японії цей вид риб спочатку розводили для вживання в їжу. Однак, завдяки нестандартному забарвленню коропів кої, це заняття переросло в популярне захоплення для заможних людей. Зараз розведення кольорових коропів настільки поширилося, що в багатьох країнах навіть відкрилися клуби і асоціації любителів коропів кої.

Оскільки цей вид риб призначений не для промислового, а для декоративного розведення, компанія ПП «Сільвер Фуд» розробила для нього особливу лінійку кормів.

УПАКОВКА

Корми компанії «Сільвер Фуд» фасуються в поліетиленову упаковку, яка добре витримує динамічні навантаження і при цьому є досить легкою. Вантаж при цьому не деформується і довго зберігається.

Всі ці умови гарантують, що вирощена риба завжди буде здорова і безпечна для споживання в їжу. Адже це головне завдання сучасного виробництва!

Екструдований корм – інновація в сфері рибництва

Виготовлення високопоживного і при цьому повністю знезараженого корму стало можливим завдяки використанню технології екструдування.

Екструдування включає в себе кілька процесів:

  • високотемпературну обробку під тиском до 50 атмосфер,
  • механічне перемелювання,
  • «вибух» продукту при виході з екструдера (за рахунок перепаду тиску).

Що відбувається в результаті цих процесів?

Під високим температурним впливом зменшується кількість шкідливих речовин, що містяться в сировині. А завдяки тому, що температурна обробка є короткочасною (4-6 секунд) — корисні вітаміни і мікроелементи не руйнуються.

При високому тиску в екструдері відбувається денатурація білка і розщеплення крохмалю на прості цукри і декстрини. Фактично частина роботи травної системи риби виконується екструдером, а значить, енергія корму повністю йде на будову її організму.

Завдяки екструзії відбувається повне знезараження корма, що позитивно впливає на зменшення захворюваності рибного поголів’я, та збільшується поживна цінність продукту, при годуванні яким риба інтенсивно набирає вагу.

Принцип дії екструдера заснований на витісненні сировини, що переробляється через спеціально влаштовані в стовбурі екструдера фільтри, одночасно маса піддається високому тиску при підвищеній температурі. Такі умови обробки дозволяють отримувати на виході з екструдера пористий, спучений продукт, що має форму гранул різної форми, є можливість регулювати плавучість (плаваючий, потопаючий).

У процесі приготування корму зерно піддається короткочасного, але дуже інтенсивному механічному й баротермічному впливу за рахунок високої температури 110-160 °С, тиску 50 атм. і зсувних зусиль в гвинтових робочих деталях екструдера. В результаті цього відбуваються структурно-механічні та хімічні зміни вихідної сировини.

За рахунок різкого падіння тиску при виході розігрітої зернової маси відбувається «вибух» (збільшення в обсязі) продукту, що робить його більш доступним для травлення, а також підвищує засвоюваність до 90%. У процесі екструдування крохмаль розпадається на прості цукри, шкідлива мікрофлора знезаражується, а вітаміни і амінокислоти, що містяться в злаках, завдяки короткочасності процесу зберігаються практично повністю.

Ефект мікро-вибуху впливає на структуру кормових гранул (він виникає за рахунок різкого падіння тиску при виході розігрітій зернової маси з екструдера). В результаті виходить пористий і спучений продукт.

Щільність гранул можна регулювати відповідно до харчовими потребами кожного виду риб. Є можливість виготовити:

  • плаваючі,
  • потопаючі и
  • повільно-потопаючі корма.

За допомогою екструдера ми виробляємо високопоживні корма з різних зернових (пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи), бобових (гороху, сої, бобів) і олійних культур.

Об’ємна маса корму становить 140-250 г / куб. дм. при вологості 7-9%. Готовий кормовий продукт містить цукор та декстрини в кількості не менше 12% від загальної маси.

Переваги екструдованих кормів:

  1. Легко засвоюються травною системою, тому риба насичується меншими порціями.
  2. Вони знезаражені і містять велику кількість корисних речовин. Це підвищує опірність рибного поголів’я до впливу зовнішніх негативних чинників.
  3. Мають мінімальну вологість (7-9%), що забезпечує їм більш тривале зберігання.

У підсумку, використання екструдованих кормів підвищує економічну ефективність рибоводів і є для людини гарантією отримання якісного рибного продукту харчування.

РИБНИЦТВО

Людині здавна відома цінність риби як продукту харчування. Низька калорійність і в той же час велика кількість білків – це головна перевага рибної їжі. Крім того, в рибі міститься найцінніший набір мікроелементів (фтор, цинк, мідь, йод), необхідних для оптимального функціонування організму людини. Не дивно, що рибна ловля – це один з найдавніших промислів.

Однак природні рибні запаси безмежні. Тим часом, чисельність людей на планеті неухильно зростає. Це означає, що кількість виловленої риби повинно пропорційно збільшуватися. На ділі ж, спостерігається зворотна ситуація – постійне забруднення навколишнього середовища, в тому числі і гідросфери, призводить до того, що дикої риби стає менше, а процес її вилову – складніше.

Усвідомлення цієї проблеми прийшло відносно недавно, хоча її рішення є абсолютно очевидним: щоб мати можливість вживати достатню кількість риби, її потрібно спеціально для цього вирощувати.

За останнє 50-тиріччя рибництво стало важливою і перспективною галуззю сільського господарства, хоча локальні осередки розведення риби періодично виникали і в більш далекі часи. Відомо, що в Китаї деякі види риб вирощувалися вже в II столітті до н.е.

Про високу продуктивність рибництва можна судити за останніми статистичними даними: річний улов риболовецького флоту – це приблизно 12 мільйонів тон риби, а щорічна маса вирощених продуктів водного походження в одному тільки Китаї становить приблизно 40 мільйонів тон.

Причому рибництво це не тільки крок в бік збереження природних ресурсів. Це ще і додаткова підтримка економіки держави, оскільки воно забезпечує додаткову кількість робочих місць.

На сьогоднішній день рибництво є найпотужнішим інструментом для поліпшення якості життя, особливо в тих країнах, в яких клімат є сприятливим для розведення риби.

Щоб успішно займатися рибництвом, необхідно забезпечити вирощуваній рибі сприятливі умови існування на всіх життєвих етапах.

Що необхідно рибі для повноцінного росту?

  • здорове середовище проживання;
  • правильно підібраний температурний режим;
  • збалансоване харчування.

Особливу увагу має бути спрямоване саме на процес годування. Не завжди ж вдається забезпечити екологічну безпеку водойми, тому вкрай необхідно підвищувати стійкість вирощуваної риби до впливу різних факторів. А це можна забезпечити шляхом підбору повноцінного харчування.

Рибний корм, в першу чергу, повинен бути виготовлений з натуральної сировини (рибного борошна, зернових і олійних культур). Другим і не менш важливим гарантом якості є відсутність в ньому шкідливих речовин..